Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Jozef Macko, MUDr., Ph.D. a poslední změna je stará 2 roky, 6 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
  • Autor

Tánička
    Účastník

Dobrý den pane primáři,
    mám jeden dotaz,na který by jsem se chtěla zeptat.Dcera Thea se narodila 3.9.2015 ve Zlíně v 32tt,1600g 43cm.Asi měsíc cvičíme Vojtovu metodu.Trápí mě to,že je hodně spavé miminko,bude mít 7.měsíců a většinu dne ještě prospí.Rehabilitační sestra už mě na to párkrát upozornila,že by tolik spát neměla.Zrovna včera jsme byli u vás na kontrole,dělal jste ji utz hlavičky a i po vyšetření vše v pořádku,odpovídá gestačnímu věku.Na tu spavost jsem se zapoměla zeptat,protože malá byla hrozně uplakaná…absolvovali jsme před neonatologii ještě neurologické vyšetření,tak už to na ni bylo hodně.
    Zajímá mě váš názor na spavost miminek v jejím věku…..Děkuji za odpověď.S pozdravem Tatiana Matoušková.

Dobrý den paní Matoušková,
    na dcerku si pamatuji. Na otázku, na kterou se ptáte, není lehké odpovědět. A to ze dvou důvodů- jednak neexistují žádné normativy pro délku spánku u kojenců v závislosti na stáří dítěte a jednak většina rodičů (pokud řeší délku spánku) řeší problém spíše opačný, tedy že dítě spí velmi málo.
    Délka spánku obecně je velmi individuální, záleží hodně na to, jak je dítě zvyklé spát, kdy v průběhu dne, jak dlouho, existuje řada různých doporučení, jak děti uspávat, ale problém „příliš dlouhého“ spánku obvyklý není. Domnívám se, že se jedná pouze o individuální potřebu delšího spánku, pokud bychom uvažovali o něčem jiném, potom by bylo zapotřebí podrobnější vyšetření (např. neurolog), délka spánku může souviset s endokrinní dysbalancí, asi bych musel znát i další podrobnosti. Sám ze zkušeností se svými vlastními dětmi (ale to bylo již velmi dávno :-)) že byly v délce a potřebě spánku diametrálně odlišné, věkem se ale vše srovnalo, později již žádné rozdíly vidět nebyly. Velmi rozdílnou domu spali do 13 měsíců.
    Hezký den
    J.Macko

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.