Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Lucie a poslední změna je stará 3 roky.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2328

  Lucie
  Účastník

  Dobrý den paní Kejíková,
  mám dotaz ohledně slovní zásoby a mluvení u téměř 3-letého dítě. Syn se nám narodil v lednu 2013 na 32+4 tt. V lednu 2016 mu budou tři roky a stále se mu nechce moc mluvit,i když se to za poslední čtvrt rok zlepšilo. Většinou si povídá šeptem před spaním kdy si opakuje různá slovíčka, ale nahlas se mu mluvit nechce. Doma si s ním povídáme hodně a zkoušíme ho z poznávání věcí, osob a zvířátek, ale dlouho u toho nevydrží. Dokáže si říct o hodně věcí, ale větě se to ještě nepodobá. Proto bych se ráda zeptala, zda je tento vývoj k jeho věků v normě či nikoliv.Předem děkuji

  #2342

  Dobrý den,

  Vašemu synovi jsou téměř tři roky a z Vašeho dotazu vyplývá, že se s Vámi dorozumí, některá slova již sám používá.

  Rozvoj řeči je velmi individuální, zvláště u předčasně narozených dětí, u kterých se může opožďovat. Tak je tomu i u Vašeho dítěte. V tomto věku je velmi důležité, aby dítě dobře rozumělo co mu říkáte, dokázalo vyhovět na výzvu: např. podej si botičky, dones knížku apod. Děti, které mají ostych mluvit nahlas, „nezkoušíme“ z řeči, ba naopak nenásilně a volně je motivujeme k řečovému projevu. V posledním čtvrt roce se Vaše děťátko, zlepšilo, tedy je tady předpoklad, že tomu bude tak i nadáleJ.

  Posoudit řečový vývoj dítěte bez osobní konzultace je velmi orientační, proto se domnívám, že návštěva u logopeda by pro Vás byla přínosná.

  Přeji ať se Vám daří.

  Anna Kejíková

  #2359

  Lucie
  Účastník

  Velice děkuji za odpověď Lucie Prokšová

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.