Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Andrea a poslední změna je stará 2 roky, 10 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2355

  Andrea
  Účastník

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,od kdy můžou nedonošené děti např.do obchodu,do autobusu,vlaku atp. Jestli je to stejné jako u donošených dětí-po šestinedělí,nebo jestli je ta doba nějak prodloužena.Předem děkuji za odpověď :)

  #2356

  Dobrý den, paní Andreo,
  obecně se doporučuje s jakýmkoli malým maminkem prostorám, kde se kumuluje množství lidí, vyhýbat co nejdéle. Nejsou nijak pevně stanoveny rozdíly donošené/nedonošené dítě, obecně doporučované pravidlo „až po šestinedělí“ je vhodné dodržet i s ohledem na Vás jako maminku. S dítětem je vhodné chodit kamkoliv ven, pokud je samo dobře teplotně stabilní, nejsou nepříznivé klimatické podmínky (smogová situace, mráz více než -5 st.C, apod.). Zvláště s blížící se sezonou respiračních onemocnění bychom měli být více zdrženliví. Pokud je to nezbytné a není pro Vás jiné řešení, kdo by dítě např. v době nákupu pohlídal, zkusit zvolit dobu, kdy v nákupních centrech je relativně menší provoz.
  Pokud se týče dopravy: městká hromadná doprava představuje menší cestovní vzdálenosti, tady nejsou žádná zásadní omezení. Delší cestování vlakem/autobusem lépe také v časovém odstupu 2 měsíců a více.

  S pozdravem
  Barbara Tesařová

  #2357

  Andrea
  Účastník

  Děkuji moc za odpověď :)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.